
Product Description
Triple row channel-set and french pave diamond ring.
| Model Number | CBKR87C-13 |
| Metal | 14k White Gold |
| Number of Diamonds | 53 |
| Carat | 0.55 cts |
| Clarity | VS2 |
| Color | F |
| Total Weight | 3.42g |
| Band Width | 4.2mm |
| Band Height/Thickness | 2.9mm |
| Rhodium Plated | Yes |
| Sizes: Can't find the ring size you are looking for? The rings can be resized up or down 1 full size for no extra charge or you can contact us to place a custom order for a particular ring size. Please note custom orders will require an extra two weeks of handling time. | |
Related Products

CASIO G-SHOCK RETRO-STYLE ANALOG-DIGITAL CARBON CORE GUARD WATCH GA2100-1A1
- Regular price
- $149.00
- Regular price
-
- Sale price
- $149.00

Tissot PRX 40mm T1374071104100
- Regular price
- $995.00
- Regular price
-
- Sale price
- $995.00

Tissot PRX 40mm T1374071135100
- Regular price
- $995.00
- Regular price
-
- Sale price
- $995.00

Tissot PRX 40mm T1374101104100
- Regular price
- $550.00
- Regular price
-
- Sale price
- $550.00

SEIKO PROSPEX GREEN SUMO SPB103J1
- Regular price
- $1,050.00
- Regular price
-
- Sale price
- $1,050.00






